MSH: Tetë viktima dhe 405 raste të reja me COVID

Shqipëria

MSH: Tetë viktima dhe 405 raste të reja me COVID

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 18:48
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, tetë persona kanë humbur betejën me COVID, ndërkaq nga 2 mijë e 657 testime të bëra kanë rezultuar pozitivë 405 qytetarë.

Në të gjithë Shqipërinë janë 7 mijë e 459 pacientë aktivë me COVID-19.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 149 pacientë, 15 prej tyre në gjendje të rënduar.

Ndërkaq, gjatë këtyre 24 orëve janë shëruar 548 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 188 mijë e 593 që nga fillimi i pandemisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat