Këngë dhe valle! Afganët festojnë për Shqipërinë: I vlerësojmë shumë që na pritën

Shqipëria

Këngë dhe valle! Afganët festojnë për Shqipërinë: I vlerësojmë shumë që na pritën

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 14:54
Foto

Afganët e strehuar në Lezhë kanë festuar festat kombëtare të 28-29 nëntorit.

Videoja e mëposhtme është postuar nga një prej refugjatëve afganë i cili më parë kishte punuar si gazetar në Afganistan.

Ai shkruan në postimin e tij se kjo mbledhje e madhe ishte bërë për të festuar festën kombëtare të Shqipërisë dhe se kishin një vlerësim të madh për shqiptarët që i pritën.

Pamjet: 

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat