Lirohet nga detyra prefekti i Fierit Baki Bala, kush e zëvendëson?

Shqipëria

Lirohet nga detyra prefekti i Fierit Baki Bala, kush e zëvendëson?

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 16:32
Foto ilustrim

Këshilli i Ministrave vendosi lirimin nga detyra të prefektit të qarkut Fier Baki Bala.

Këshilli i Ministrave  emëroi Lefter Shehaj në detyrën e prefektit të Fierit.

V E N D I M PËR LIRIMIN DHE EMËRIMIN NË DETYRË TË PREFEKTIT TË QARKUT TË FIERIT

Në mbështetje të neneve 100 e 114, të Kushtetutës, dhe të nenit 5, të ligjit nr.107/2016, “Për prefektin e qarkut”, me propozimin e ministrit të Brendshëm, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I:

1. Z. Baki Bala, prefekt i Qarkut të Fierit, lirohet nga kjo detyrë.

2. Z. Lefter Shehaj emërohet prefekt i Qarkut të Fierit.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë dhe botohet në “Fletoren zyrtare”.

K R Y E M I N I S T R I EDI RAMA

Në mungesë dhe me porosi ZËVENDËSKRYEMINISTRI ARBEN AHMETAJ

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat