Humb jetën nga COVID-19 në moshën 62-vjeçare drejtori i gjimnazit në Berat

Shqipëria

Humb jetën nga COVID-19 në moshën 62-vjeçare drejtori i gjimnazit në Berat

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 10:23
Foto ilustrim

Një lajm i trishtë ka mbërritur mëngjesin e sotëm në Berat. Drejtori i gjimnazit “Babë Dudë Karbunara” Llazar Palla humbi betejën me Covid-19. Ai kishte 1-muaj i intubuar në një spital privat në Tiranë dhe gjendja e tij shëndetësore u përkeqësua ditët e fundit.

Mësohet se 62-vjeçari Llazar Palla ishte infektuar nga virusi vdekjeprurës Covid-19 rreth 2 muaj më parë, por për shkak të gjendjes së rënduar ai u dërgua drejt Tiranës, ku ndenji i intubuar për rreth 1 muaj.

Të shumta kanë qenë sot mesazhet e ngushëllimit të kolegëve, përfaqësuesve të pushtetit vendor, miqve dhe nxënësve të tij në rrjetet sociale. 

Kujtojmë se gjimnazi “Babë Dudë Karbunara” ka qenë një nga shkollat e mesme me numrin më të madh të të prekurve më Cocid-19 në Berat. Nxënësit dhe mësuesit e këtij gjimnazi prej më shumë se 4 javësh kanë qenë të ekspozuar ndaj këtij virusi, pasi në çdo klasë ka pasur më shumë se 10 nxënës të infektuar, ndërkohë që të infektuar janë regjistruar edhe në radhët e mësuesve. Situata e rënduar në këtë shkollë solli edhe mbylljen e 6 klasave, dezinfektimin e ambienteve të brendshme të shkollës dhe karantinimin e dhjetëra nxënësve. Drejtori dhe mësuesi i frëngjishtes Llazar Palla do të përcillet nga familjarët e miqtë për në banesën e tij të fundit mesditën e sotme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat