Ademi: Votova për shkarkimin e Bashës, nevojë e demokratëve për të ringritur PD-në

Shqipëria

Ademi: Votova për shkarkimin e Bashës, nevojë e demokratëve për të ringritur PD-në

Më: 18 dhjetor 2021 Në ora: 16:59
Voltana Ademi

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi ka votuar për shkarkimin e Lulzim Bashës nga kreu i Partisë Demokratike.

Para mediave, ai tregoi se ka votuar në referendumin e organizuar nga Komisionit për Rithemelimin e PD për ratifikimin e vendimit të Kuvendit të 11 dhjetorit.

Fakti i këtij procesi që po ndodh sot shkon përtej emrave. Është fakti i një nevoje, prezenca e të gjithëve e dëshmon.

Është një nevojë e demokratëve për të ringritur PD-në”, deklaroi Ademi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat