Me një klip me këngëtarë të njohur, Rama fton të rinjtë të bëhen pjesë e Forcave të Armatosura

Shqipëria

Me një klip me këngëtarë të njohur, Rama fton të rinjtë të bëhen pjesë e Forcave të Armatosura

Më: 7 janar 2022 Në ora: 09:30
Pamje nga video

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka ftuar të rinjtë shqiptarë që të bëhen pjesë e forcave të armatosura, teksa ka postuar një video të ushtarëve ku këndojnë këngëtarët Redon Makashi, Elton Deda, Eneda Tarifa e Saimir Braho.

Rama e ka mbyllur videon duke shkuar: Ti ke forcën që nderon kombin tënd.

Teksti i këngës:

Horizontin ja dua unë vendit tim,

Këtë tokë që aq shumë më dha dashuri,

Këtu linda shqiptar,

E jam krenar.

Fluturoj,

Qiellin tim unë mbroj,

Dashurinë,

Që kjo tokë ma mëkoi,

Unë e fal,

Gjakun tim kur vlon,

E më thotë,

Ti je shqiptar!

Unë besoj,

Se ne besë me ty jam,

Ti njeri,

Qe kjo tokë me lidh,

Unë e fal,

Gjakun tim kur vlon,

E më thotë,

Ti je shqiptar!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat