Njerëz të shtrirë në tokë e deputetët e PD-së me sy të skuqur/ Çfarë nuk u pa nga protesta e sotme

Shqipëria

Njerëz të shtrirë në tokë e deputetët e PD-së me sy të skuqur/ Çfarë nuk u pa nga protesta e sotme

Më: 8 janar 2022 Në ora: 17:43
Protesta e sotme

Një kaos i madh u krijua ditën e sotme në ambientet e selisë së Partisë Demokratike, me mbështetësit e Sali Berishës që thyen dyert.

Nuk mungoi përdorimi i sendeve si hekura, drunj, çekanë e madje dhe sharra për shpërthimin e dyerve të blinduara të selisë blu.

Nga ana tjetër kundër protestuesve u hodh gaz lotsjellës për shpërndarjen e tyre.

Situatën në dorë më pas e mori policia e cila e rrethoi selinë me shiritat e verdhë duke e konsideruar "skenë krimi". 

Në fotot e mëposhtme shihet një person i shtrirë në tokë pas rrëmujës së shkaktuar, apo dhe deputetët e PD-së, Agron Gjekmarkaj dhe Ferdinand Xhaferraj dalin nga selia blu me sy të skuqur për shkak të gazit lotsjellës.

s

Image
Protesta e sotme
Image
Protesta e sotme
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat