Tensionet në PD, ambasada e SHBA publikon mesazhin e fortë

Shqipëria

Tensionet në PD, ambasada e SHBA publikon mesazhin e fortë

Më: 13 janar 2022 Në ora: 10:17
Foto ilustrim

Ambasada Amerikane në Tiranë publikon sot një mesazh të fortë të Nën Sekretares së Shtetit për Çështjet Politike, Victoria Nuland.

Në një postim në “Facebook”, ambasada e SHBA citon zyrtaren e lartë amerikane, e cila thekson se “Përparimi i vërtetë mund të ndodhë vetëm në një atmosferë të qetë, jo të përshkallëzuar”.

Ky mesazh, i publikuar sot nga ambasada amerikane, duket si një mesazh “i koduar” për politikën shqiptare, dhe përkatësisht situatën në Partinë Demokratike, ku ish-kryeministri Sali Berisha zhvilloi protestën e dhunshme te selia blu më 8 janar.

Ndërkohë, Berisha ka paralajmëruar se do të përshkallëzojë aksionin e tij, deri në marrjen e Partisë Demokratike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat