Manjani del me deklaratën e fortë për vizitën e Erdogan, ‘thumbon’ Spiropalin

Shqipëria

Manjani del me deklaratën e fortë për vizitën e Erdogan, ‘thumbon’ Spiropalin

Më: 17 janar 2022 Në ora: 11:24
Ylli Manjani

Avokati Ylli Manjani ka reaguar lidhur me vizitën e Erdogan në Shqipëri që ka nisur një orë më parë.

“Edhe historia na rrëfen se Turqit erdhën në trojet tona sapo vdiq Skënderbeu”, shkruan Manjani teksa shton se nuk sheh mospërputhje të vizitës së Erdogan me simbolikën e ditës së vdekjes së Skënderbeut.

Reagimi i tij:

Unë nuk shoh ndonjë mospërputhje të vizitës së Erdogan me simbolikën e ditës së vdekjes së Skënderbeut, me thënë të drejtën.

Edhe historia na rrëfen se Turqit erdhën në trojet tona sapo vdiq Skënderbeu.

Turqit erdhën e vijnë sepse nuk është më Skëndërbeu. Kjo është llogjika.

Kështu që asgjë ndyshe nga sa ka ndodhur atëhere, po ndodh dhe sot.

Të na falë Elisa, po Skëndërbeu nuk jeton më…

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat