Rindërtimi/ Rama nxjerr pamjet: Gati blloku i dytë i banesave në Kavajë për 206 familje

Shqipëria

Rindërtimi/ Rama nxjerr pamjet: Gati blloku i dytë i banesave në Kavajë për 206 familje

Më: 18 janar 2022 Në ora: 09:54
Edi Rama

Blloku i dytë i banesave në qytetin e Kavajës është drejt përfundimit dhe po bëhen gati për 206 familje të tjera të cilët u prekën nga tërmeti i 26 nëntorit.

Këtë lajm e ka bërë të ditur Kryeministri i vendit, Edi Rama, i cili përmes një postimi në rrjete sociale ka shpërndarë fotot nga blloku i dytë i banesave që në Kavajë.

Kryeministri shkruan se këto ndërtesa janë financuar 100% nga qeveria shqiptare.

“MIRËMËNGJES me bllokun e dytë të banesave në Kavajë që po bëhen gati për 206 familje të tjera, me financim 100% nga qeveria shqiptare, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Image
Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat