Ilir Meta uron Presideten e re të Parlamentit Europian

Shqipëria

Ilir Meta uron Presideten e re të Parlamentit Europian

Më: 18 janar 2022 Në ora: 15:05
Ilir Meta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka uruar përmes një postimi në rrjetet sociale, Presidenten e Parlamentit Europian, Roberta Metsola për zgjedhjen në këtë detyrë.

“Urime të përzemërta Roberta Metsola për zgjedhjen si Presidente e Parlamentit Europian!

Mirëpres bashkëpunimin e ngushtë në procesin e integrimit europian të Shqipërisë, me shpresën për çeljen sa më parë të negociatave të anëtarësimit.

Jam besimplotë për vendosmërinë e saj në mbrojtje të vlerave europiane dhe forcimit të demokracisë, përfshirë dhe në të gjitha vendet e zgjerimit.” shkruan Meta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat