Trondit Ilir Meta, zbulon komplotin e fshehtë në Shqipëri

Shqipëria

Trondit Ilir Meta, zbulon komplotin e fshehtë në Shqipëri

Më: 19 janar 2022 Në ora: 23:14
Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme. 

Ai u shpreh se 25 prilli ka qenë një komplot kundër demokracisë. 

Meta shkoi edhe më tej kur tha se ditën e zgjedhjeve ka patur plan për gjakderdhje dhe dhunë. 

"25 prilli ka qenë një komplot kundër demokracisë. Komplotistët tani janë evidentuar qartë. Në 25 prill ka pasur plan për gjakderdhje dhe dhunë. Jam krenar që falë kontributit tim ky skenar u shmang", tha Meta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat