Erdogan i kërkon Shqipërisë masa ndaj FETO-s, ja si reagon ambasadorja Kim

Shqipëria

Erdogan i kërkon Shqipërisë masa ndaj FETO-s, ja si reagon ambasadorja Kim

Më: 19 janar 2022 Në ora: 23:24
Yuri Kim

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoga pas nënshkrimit të 7 marrëveshjeve Turqi-Shqipëri në prani të kryeministrit, Edi Rama, ka kërkuar që Shqipëria të ndërmarrë hapa konkretë undër strukturimit të organizatës FETO në vendin tonë.

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim e pyetur për këtë lëvizje nga Turqia tha se nuk ka asnjë koment.

Sipas saj, duhet të jemi të qartë se kush janë aleatët dhe miqtë tanë

“Nuk e komentoj. Janë për të tjerë njerëz. E vlerësojmë Turqinë si aleate në NATO. Duhet të jemi të qartë se kush janë aleatët dhe miqtë tanë. Duhet të jemi të qartë për aleancën dhe faktet tona”, tha ajo për Euro News Albania.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat