Me ty e kam presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta!

Shqipëria

Me ty e kam presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta!

Skënder Karaçica Nga Skënder Karaçica Më 22 janar 2022 Në ora: 18:01
Ilir Meta

...Politika është ,,mall që hargjohet një ditë,,...(sic!).

Në këto vite të tranzicionit në Shqipëri të rrafshit të vlerave universale të demokracisë, nuk e bëjnë hapin e duhur për të shkuar në participimin e vlerave shqiptare më popujt tjerë në Evropë dhe në botë.

Pse po vonohen shqiptarët në fillim të shekullit të ri...?

Ndaj, presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, kur e kur, edhe  ky është hargjuar në jetën politike shqiptare (sic!). Ka ardhur koha që të kemi një rrafsh të ri politik shqiptar dhe të marrë frymë Shqipëria me kuadro të reja të shkolluara në Tiranë dhe nëpër botë (Amerikë).

Në tërë rrafshet politike në Tiranë dhe Prishtinë dhe në hapësirën etnike shqiptare në Ballkan, ku jetojnë të ndarë shqiptarët, të bëhet një rregull lëvizja e kaudrove të (hargjuara politikisht) dhe siç thotë fjala e popullit: ,,Plakja e politikës,, (sic!) për të lëshuar udhën brezit të ri shqiptarë...!

Politika e hargjuar termë sociologjik,-v.j.)  i presidentit të Shqipërisë Ilir Meta dhe të shokëve të udhës së tij, ka ardhur koha që të shkojnë për të pushuar në pensionet e ligjshme të shtetit shqiptar (sic!).

Shqipërisë i duhet një rrafsh i ri politik...!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat