Shembet një këmbë e urës së Metoqit në Sarandë, bashkia e bllokon, pritet rregullimi

Shqipëria

Shembet një këmbë e urës së Metoqit në Sarandë, bashkia e bllokon, pritet rregullimi

Më: 23 janar 2022 Në ora: 13:51
Foto ilustrim

Shembet një këmbë e urës së Metoqit, Bashkia Sarandë.

Kjo urë shërben për të lidhur zonën bujqësore të Metoqit me fshatin, dhe jo vetëm. Pasi në këtë zonë në vitet e fundit janë shtuar edhe 10 banesa familjare dhe disa komplekse blegtorale.

Mësohet se shkak për rënien e këmbës së urës ka qenë erozioni që i është bërë nga lumi i Bistricës.

Por ekziston mundësia që mbi urë të ketë kaluar ndonjë mjet me tonazh mbi kapacitetin e lejuar. Pas situatës së krijuar bashkia ka marrë masat urgjente dhe ka bërë bllokimin e urës deri në rregullimin e saj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat