Kapen 86 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar, arrestohen dy persona

Shqipëria

Kapen 86 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar, arrestohen dy persona

Më: 24 janar 2022 Në ora: 15:24
Foto ilustrim

Sekuestrohen mbi 86 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Operacioni është zhvilluar nga policia greke në Kozani.

Mediat bëjnë me dije se është ndaluar një mjet që vinte nga kufiri i gjelbër, ku janë gjetur dhe sekuestruar 3 çanta që përmbanin 80 pako me 86 kg 500 gram marijuanë.

Në pranga ka përfunduar drejtuesi i mjetit, shtetas shqiptar i moshës 32-vjeçare.

Është ndaluar edhe një mjet i dytë në Kozani, i cili shërbente për kontrollin e rrugës. Në pranga ka përfunduar dhe drejtuesi 39-vjeçar i mjetit të dytë. Veç drogës dhe dy mjeteve, janë sekuestruar gjatë operacionit edhe 1 celular, 1 kartë SIM dhe 120 euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat