Tritoli te shtëpia e Armand Dukës, Policia e Durrësit jep detajet e para

Shqipëria

Tritoli te shtëpia e Armand Dukës, Policia e Durrësit jep detajet e para

Më: 24 janar 2022 Në ora: 23:53
Pamje nga vendi i ngjarjes

Policia e Durrësit ka bërë reagimin e parë pas ngjarjes që tronditi qytetin e Durrësit. 

Në shtëpinë e presidentit të FSHF, Armand Duka u vendos një sasi tritoli. 

Shpërthimi ka qenë i fuqishëm dhe është dëgjuar në një distancë të konsiderueshme. 

Policia thotë se lënda plasëse është vendosur në portën e jashtme të banesës. 

Njoftimi i Policisë

Durrës/Informacion paraprak

Më datë 24.01.2022, rreth orës 22:10, në lagjen nr. 4, Durrës, para portës së shtetasit A. D. dyshohet se ka shpërthyer një sasi lënde plasëse. Si pasojë e shpërthimit janë shkaktuar vetëm dëme materiale në portën e jashtme të banesës. 

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat