Edi Rama flet për “luftën” që ka filluar në PD: Dy të marrë!

Shqipëria

Edi Rama flet për “luftën” që ka filluar në PD: Dy të marrë!

Më: 27 janar 2022 Në ora: 23:25
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama për situatën në Partinë Demokratike.

I pyetur përse në protestën e 8 janarit ishte me vonesë ndërhyrja e policisë pasi në godinën e PD po përdoreshin shkopinj, gurë e vare, Rama tha se policia ka qenë në ditën më të vështirë.

Rama: Këtë e dinë drejtuesit e policinë, as unë, as ti. Policia ka qenë në ditën më të vështirë sepse nuk dinin se si të ndërhynte në një sherr që mund të përfundonte në gjak.

Një palë tha nuk kishte derë të blinduar, tjetri tha që nuk kishte xham të thyer. Këta janë dy të marrë. Policia ka qenë në ditën më të vështirë dhe ka pasur ditën më të bukur se si veproi për mua.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat