Bylykbashi për primaret: Ky proces është risi, bashkon demokratët

Shqipëria

Bylykbashi për primaret: Ky proces është risi, bashkon demokratët

Më: 30 janar 2022 Në ora: 13:15
Oerd Bylykbashi

Deputeti i Partisë Demokratike për qarkun Durrësit, njëherësh anëtar i Komisionit të Rithemelimit, Oerd Bylykbashi ka deklaruar se përzgjedhja e kandidatëve përmes primareve, është një proces që thellon demokracinë në Partinë Demokratike.

Sipas tij, ky proces vendos një standard të ri për të gjitha partitë e tjera.

Bylykbashi deklaroi se demokratët do të përzgjedhin kandidatin më të mirë.

Po ashtu, ai ka thënë se fokusi i partisë është ndryshimi i këtyre 6 qyteteve të grabitura nga Partia Socialiste.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat