Saimir Tahiri do të kryejë dënimin në burgun e Fierit

Shqipëria

Saimir Tahiri do të kryejë dënimin në burgun e Fierit

Më: 9 shkurt 2022 Në ora: 13:04
Saimir Tahiri

Saimir Tahiri do ta kryejë dënimin në burgun e Fierit. Kështu ka vendosur Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve të mërkurën.

I dënuar nga gjykata me 3 vjet e 4 muaj burgim, ish-ministri i Brendshëm mbahej në paraburgim në burgun 313 në Tiranë.

Më 4 shkurt Gjykata e Posaçme e dënoi Tahirin me 5 vjet burgim për shpërdorim detyre, derisa për shkak të gjykimit të shkurtuar ai do të qëndrojë në qeli 3 vjet e 4 muaj.

Tahiri mund të bëjë rekurs në Gjykatën e Lartë, 45 ditë nga dhënia e këtij vendimi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat