Kontrolle në burgun e Fierit, ja çfarë u gjet

Shqipëria

Kontrolle në burgun e Fierit, ja çfarë u gjet

Më: 19 shkurt 2022 Në ora: 09:45
Foto ilustrim

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve ka ushtruar mbrëmjen e të premtes rreth orës 22.50 një operacion në burgun e Fierit pas informacioneve të marra në rrugë operative “se brenda institucionit mund të kishte lëndë narkotike”.

Aksioni është drejtuar nga Drejtori i Policisë së Burgjeve në krye të dy grupeve të forcave operacionale.

Pas kontrollit dhe në ambientet e përbashkëta u gjetën nëntë doza të dyshuara si lëndë narkotike.

13 doza të tjera u gjetën fshehur në neonin e tavanit në palestër.

Gjatë kontrollit, u gjet edhe një sharrë e improvizuar me kokën e një makine qethëse si dhe një televizor “Obot” me fijet jashtë për lidhje me kufje, dyshuar si mjet komunikimi. Materialet i kaluan për veprime të mëtejshme SHKKB.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat