Reshje shiu dhe dëbore, parashikimi i motit për të dielën

Shqipëria

Reshje shiu dhe dëbore, parashikimi i motit për të dielën

Më: 26 shkurt 2022 Në ora: 23:13
Foto ilustrim

Orët e para të ditës do të sjellin reshje në të gjithë territorin, ku në zonat e izoluara pritet të kemi dhe reshje me intensitet mesatar.

Parashikohet që në ultësirën perëndimore të kemi reshje shiu, ndërsa në zonat malore do të ketë reshje dëbore.

Në orët vijuese pritet një përmirësim i lehtë i motit, ku priten momente pa reshje dhe intervale të shkurtra me kthjellime.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3 gradë deri në 15 gradë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat