Zjarri djeg banesat në Maliq e Pogradec

Shqipëria

Zjarri djeg banesat në Maliq e Pogradec

Më: 27 shkurt 2022 Në ora: 12:18
Zjarri djeg banesat në Maliq e Pogradec

Një banesë është përfshirë nga zjarri mëngjesin e sotëm në fshatin Pojan të Maliqit.

Zjarrfikësja është nisur drejt vendit të ngjarjes. Ende nuk dihen shkaqet dhe dëmet.

Ndërkohë një banesë tjetër në Pogrades është djegur po nga zjarri rreth orës 1 të mëngjesit të sotëm.

Në banesë jetonin dy të moshuar por fatmirësisht kanë dalë pa u lënduar.

Shërbimi zjarrfikës ka bërë të mundur shuarjen e zjarrit duke mos lejuar përhapjen në banesat ngjitur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat