Problemet pas Covid-it, shtohet numri i pacientëve që shfaqin efektet pas sëmundjes

Shqipëria

Problemet pas Covid-it, shtohet numri i pacientëve që shfaqin efektet pas sëmundjes

Më: 19 mars 2022 Në ora: 15:38
Qytetare

Edhe pasi e kanë kaluar Covid 19 në ish-sanatoriumin e Tiranës ka pacientë që rikthehen në spital për shkak të pasojave post Covid.

Covid 19 ka shkaktuar mbivendosje të infeksioneve në mushkëri duke shkaktuar edhe penumoni të rënda sa shumë pacientë kanë nevojë për oksigjeno- terapi.

Në ish-sanatorium, pacientë që janë rikthyer tre javë pasi kanë kaluar Covid-in por ka nga ata të cilët kanë disa muaj.

Për shumë pacientë që e kanë kaluar rëndë apo formë të moderuar të bëjnë kujdes me kontrollet pasi Covid mund të ketë shfaqur sëmundje të tjera deri te trompozat në kokë apo mushkëri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat