Zjarr në Vlorë/ Digjen pisha dhe rrënjë ulliri

Shqipëria

Zjarr në Vlorë/ Digjen pisha dhe rrënjë ulliri

Më: 20 mars 2022 Në ora: 19:25
Foto ilustrim

Sërish zjarr në Vlorë.Mbrëmjen e sotme zjarri ka rënë brenda në qytet.

Zjarri ka rënë në zonën e Ujit të ftohtë në afërsi të shkollës tregtare.

Zjarrfikësit kanë bërë të mundur izolimin e flakëve të cilat kanë djegur pisha dhe disa rrënjë ullinj. Kjo është dita e tretë që zjarret janë shfaqur në fshatrat dhe në zonën periferike të Vlorës.

Papërgjegjshmëria e banorvëe ka bërë që disa qindra rrënjë ullinj shekullorë të digjen por dhe pishat gjatë mbrëmjes së sotme. Sipas zjarrfikësve situata është në kontrroll dhe zjarri është duke u fikur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat