Zjarr në Berat, digjen dhjetëra vreshta dhe blloqe me fiq

Shqipëria

Zjarr në Berat, digjen dhjetëra vreshta dhe blloqe me fiq

Më: 21 mars 2022 Në ora: 11:15
Foto nga vendi i ngjarjes

Një zjarr ka rënë në kodrën e Mimiasit në Berat dhe për pasojë janë djegur dhjetëra pemë me fiq dhe vreshta.

Zjarri po përparon, ndërsa era është duke e favorizuar.

Zjarrfikëset e kanë të pamundur futjen në zonë të mjeteve për shkak të mungesës së rrugës. Punonjësit janë duke u përpjekur të shuajnë zjarrin me mjete rrethanore.

Dyshohet se zjarri është shkaktuar pa dashje nga banorët e zonës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat