Aksident në Lushnje, motoçikleta përplaset me kamionçinën, plagoset drejtuesi

Shqipëria

Aksident në Lushnje, motoçikleta përplaset me kamionçinën, plagoset drejtuesi

Më: 22 prill 2022 Në ora: 20:23
Foto ilustrim

Një aksident rrugor është regjistruar në rrugën rurale Krutje-Imshtë, në vendin e quajtur Kthesa e Ngurrëzës.

Mjetit tip kamioçinë ka përplasur një motoçikletë.

Drejtuesi Konstandin Sylari është dëmtuar rëndë nga përplasja dhe është dërguar me urgjencë në spitalin e Lushnjes ku po merr ndihmën mjekësore.

Policia në vendngjarje po punon për dokumentimin dhe zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Drejtuesi i kamionçinës edhe pse ka frenuar nuk ka mundur të shmangë përplasjen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat