Çmimi i naftës, Vasili: 33% më i shtrenjtë se në Maqedoninë e Veriut, atje s’ka det e porte, por…

Shqipëria

Çmimi i naftës, Vasili: 33% më i shtrenjtë se në Maqedoninë e Veriut, atje s’ka det e porte, por…

Më: 24 prill 2022 Në ora: 17:27
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili shkruan në rrjete sociale se me kambanat e vjedhjes me çmimin e naftës, nuk mbulohen teneqet për zgjedhjen e Presidentit. 

Ai thotë se çmimi i naftës në Maqedoninë e Veriut është 33% më i ulët se në vendin tonë, në një kohë sipas tij që Maqedonia e Veriut nuk nxjerr naftë si Shqipëria dhe s’ka det e porte. 

Postimi i Petrit Vasilit: 

Kembanat e vjedhjes me cmimin e naftes nuk i mbulojne dot teneqet per zgjedhjen e presidentit!

Çmimi i naftes eshte 232 lek litri sipas vendimit me te fundit te Bordit te batakçinjve Ramē – Oligarket.

Ne Maqedoni çmimi i naftes eshte vetem 160 leke ose 81.5 denare litri! 

Pra Maqedonia e ka cmimin 33% me lire se Shqiperia!

Maqedonia ka nje ekonomi e popullsi me te vogel dhe as nuk nxjerr nafte si Shqiperia dhe as ka det e porte, por ka qeveri te pergjegjshme dhe jo nje grup

batakcinjsh çirake te mafies dhe oligarkeve si rilindja dhe Rama ne Shqiperi
Kam paraqitur qe ne 9 mars nje projekt ligj per heqjen e takses se qarkullimit dhe te karbonit per bere uljen e çmimit te naftes.

Nuk e shqyrtojne ne parlament per qamet Rama dhe rilindasit se duan te vazhdojne te vjedhin me karburantet.
Bejne sikur i bien teneqes se zgjedhjes se presidentit, kur e di dhe shqiptari me i fundit qe kane votat dhe do vene rripin e pantallonave te Rames ne presidence.

Kembanat e vjedhjes nuk i mbulojne dot teneqet e zgjedhjes se presidentit

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat