Shpërthen tritoli në një hotel në Sarandë!

Shqipëria

Shpërthen tritoli në një hotel në Sarandë!

Më: 24 prill 2022 Në ora: 22:50
Foto ilustrim

Një sasi tritoli ka shpërthyer sot në mbrëmje në qytetin e Sarandës. Sipas njoftimit të policisë targeti ka qenë një hotel.

Akoma nuk dihen të dhëna të detajuara për këtë shpërthim, policia është duke vijuar hetimet.

Sarandë/Informacion paraprak.

Më datë 24.04.2022, rreth orës 21:45, në lagjen nr.1, Sarandë, në katin e parë të një hotelit, në pronësi të shtetasit N. Y., ka shpërthyer një sasi lënde, e dyshuar eksplozive, ku si pasojë ka vetëm dëme materiale.

Shërbimet e policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat