Ishte duke punuar në fermë, emigranti shqiptar qëllohet me thikë

Shqipëria

Ishte duke punuar në fermë, emigranti shqiptar qëllohet me thikë

Më: 2 maj 2022 Në ora: 21:36
foto ilustrim

Një emigrant shqiptar është plagosur ka qenë duke punuar në një fermë në provincën e Pordenones, në Itali.

Shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet ende me dije, është qëlluar me thikë në bark mëngjesin e sotëm dhe ndodhet në gjendje të rëndë për jetën. Ai është shpëtuar nga punëdhënësi, i cili e ka dërguar me urgjencë në spital.

Tashmë ai ndodhet në spital ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore. Karabinierët kanë vënë në pranga autorin e plagosjes, por shkaku nuk dihet ende.

Autori akuzohet për tentativë vrasje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat