Pula të ngordhura në bregdetin e Shëngjinit, dyshimet e para

Shqipëria

Pula të ngordhura në bregdetin e Shëngjinit, dyshimet e para

Më: 14 maj 2022 Në ora: 16:25
Foto ilustrim

Një numër i madh pulash të ngordhura janë gjetur gjatë mesditës së sotme në brigjet e Shëngjinit.

Nuk dihet ende se si kanë ngordhur si edhe origjina e tyre, por ka dyshime të forta se bëhet fjalë për ndonjë pulari në zonë, e cila është prekur nga gripi i shpendëve.

Më herët, vatra të gripit të shpendëve janë shfaqur në Durrës, Shkodër.

Si edhe shumë qytete të tjera të Shqipërisë duke i shkaktuar ekonomisë së vendit një dëm të madh. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat