Jo negociata me “Rithemelimin”/ Denaj: Nuk do të thotë që s’mund të propozojnë emër për presidentin

Shqipëria

Jo negociata me “Rithemelimin”/ Denaj: Nuk do të thotë që s’mund të propozojnë emër për presidentin

Më: 17 maj 2022 Në ora: 12:17
Jo negociata me “Rithemelimin”/ Denaj: Nuk do të thotë që s’mund të propozojnë emër për presidentin

Nenkryetarja e grupit parlamentar te PS, Anila Denaj komentoi ne studion e “Quo vadis” ne Vizion Plus, zgjedhjen e presidentit të ri dhe përjashtimin e Grupit të Rithemelimit nga negociatat me mazhorancen.

Ish-ministrja e Financave , gjithsesi shtoi se ky fakt se ky fakt nuk e perjashton Grupin e Rithemelimit të propozojë një emër për Presidentin e ri te vendit.

“Së pari është një vendim politik i mazhorancës për të mos negociuar me Rithemelimin.

Nuk përfaqësohet, një tryezë me një person të shpallur non grata. Ky është vendim i PS-se dhe kryetarit Rama. Megjithate kjo nuk të thotë që grupet parlamentare të opozitës, te mos vijnë me një propozim”, tha Denaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat