Vrasja e kamarierit në lokalin në Elbasan/ Përfundon hetimi, çështja dërgohet për gjykim

Shqipëria

Vrasja e kamarierit në lokalin në Elbasan/ Përfundon hetimi, çështja dërgohet për gjykim

Më: 20 maj 2022 Në ora: 14:47
Foto ilustrim

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan ka njoftuar se janë përfunduar hetimet në lidhje me çështjen e ndodhur më datë 02/10/2021 në një lokal në Elbasan ku mbeti pa jetë një kamarier.

Të pandehur në lidhje me këtë ngjarje janë shtetasit : Erjon Llapushi hetuar më masën e sigurimit “Arrest në burg”, akuzuar për veprën penale të “Vrasjes me dashje” dhe Luan Dulellari, hetuar me masën e sigurimit “Arrest në burg”, akuzuar për veprat penale të “Moskallëzimit të krimit

Ngjarja i referohet datës 02.10.2021, ku ka ndodhur një konflikt në ambjentet e një lokali në Labinot të Elbasanit, midis disa klientëve dhe punonjësit të restorantit të quajtur Gazmend Kormaku, i cili pas një debati me autorin është goditur me grusht nga ky i fundit.

Si pasojë viktima ka humbur jetën me datë 07/10/2021. Hetimet u ndoqën nga Drejtuesi i Prokurorisë Z. Kreshnik AJAZI.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat