Stoltenberg bisedë telefonike me Ramën, çfarë diskutuan

Shqipëria

Stoltenberg bisedë telefonike me Ramën, çfarë diskutuan

Më: 21 maj 2022 Në ora: 01:00
James Stoltenberg.

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka zhvilluar një bisedë telefonike me Shefin e NATO-s James Stoltenberg.

Detajet e bisedës i ka zbardhur Stoltenberg, i cili shkruar në twitter se ka biseduar me Ramën për ndihëm që Shqipëria dhe NATO i kanë dhënë Ukrainës.

Ndërkohë në fokus të bisedës ka qenë edhe anëtarësimi i Suedisë dhe Finlandës në Aleancën Euroatlantike.

Postimi i Stoltenberg:

Thirrje e mirë me kryeministrin @ediramaal  i #Shqipërisë për mbështetjen e #NATO-s për popullin ukrainas kundër pushtimit #rus. #Ukraina mund ta fitojë këtë luftë. Ne diskutuam gjithashtu se si #Finlanda dhe #Suedia do të forconin Aleancën tonë dhe rëndësinë e politikës së Dyerve të Hapura.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat