​Borrell-Xhaçka: Nevojë urgjente e rrugëtimit të Shqipërisë në BE

Shqipëria

​Borrell-Xhaçka: Nevojë urgjente e rrugëtimit të Shqipërisë në BE

Më: 16 qershor 2022 Në ora: 13:51
Foto ilustrim

Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell u takua sot me ministren për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Olta Xhaçka.

Lajmi bëhet i ditur nga Delegacioni i Bashkimit Evropian në Shqipëri i cili njofton se përfaqësuesi i Lartë i BE-së Borrell u takua me ministren Xhaçka, pas fjalës në Këshillin e Sigurimit të OKB-së.

“Bisedova me ministren për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Olta Xhaçka, përpara fjalës sime në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, sot pasdite.

Me Shqipërinë si anëtare jo të përhershme që mban Presidencën aktuale, kemi një anëtar më shumë në Këshill. Diskutuam gjithashtu për nevojën urgjente për përparim në rrugëtimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së drejt BE-së”, shprehet Borrell.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat