​Shtohen rastet me koronavirus në Shqipëri

Shqipëria

​Shtohen rastet me koronavirus në Shqipëri

Më: 21 qershor 2022 Në ora: 18:26
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 805 testime nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 219 qytetarë, duke shënuar një rritje të ndjeshme të rasteve të reja krahasuar me javët e fundit.

Rastet e reja janë regjistruar në këto bashki: 143 në Tiranë, nga 11 në Vlorë, Fier, 9 në Lezhë, nga 5 qytetarë në Krujë, Korçë, Elbasan, nga 4 qytetarë në Shkodër, Durrës, Kamëz, Sarandë, 3 në Roskovec, nga 2 qytetarë në Dibër, Gjirokastër, nga një qytetar në Lushnje, Mallakastër, Selenicë, Himarë, Kolonjë, Kuçovë, Skrapar. 

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 9 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2. Janë 829 qytetarë aktivë me COVID-19 në gjithë vendin, ndërsa janë shëruar 75 qytetarë.

Që nga shpërthimi i epidemisë me koronavirus në Shqipëri janë regjistruar 277.663 raste, prej tyre 273.337 janë shëruar, 829 janë aktive, ndërsa luftën me infeksionin e rrezikshëm e kanë humbur 3.497 pacientë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat