Kanabis në mes të pyllit në Shkodër, evidentohen dy raste dhe digjen nga policia, “pronarët” në arrati!

Shqipëria

Kanabis në mes të pyllit në Shkodër, evidentohen dy raste dhe digjen nga policia, “pronarët” në arrati!

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 11:42
Foto ilustrim

Dy raste të kultivimit të lëndëve narkotike janë evidentuar nga policia e Shkodrës.

Në vendin e quajtur “Vilu”, Velipojë, në një sipërfaqe toke në terren të pyllëzuar, janë gjetur të kultivuara bimë të dyshuara narkotike cannabis sativa, të cilat u asgjësuan me anë të djegies.

Autori i dyshuar si kultivues I bimëve narkotike në këtë zonë është R. P., 38 vjeç, banues në fshatin Pulaj-Plazh Velipojë, Shkodër, i cili u shpall në kërkim.

Rasti tjetër u evidentuar në fshatin Obot, në vendin e quajtur “Zalli Bunës”, ku u gjetën të kultivuara bimë të dyshuara narkotike të llojit cannabis sativa, të cilat u asgjësuan me anë të djegies.

“Pronari” dyshohet se është H. Z., 55 vjeç, banues në fshatin Oblikë, Shkodër, i cili u shpall në kërkim dhe punohet për kapjen e tij.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat