Moti në Shqipëri për ditën e sotme

Shqipëria

Moti në Shqipëri për ditën e sotme

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 06:38
Foto ilustrim

Dita stome do të karakterizohet kryesisht nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Kthjellimet do të jenë mbizotëruese në orët e para të ditës në një pjesë të mirë të territorit.

Ndërsa pas mesdite pritet që vranësinat të bëhen të dukshme, të cilat më të fokusuara do të jenë në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të rriten ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat nga 14 gradë C deri në 36 gradë C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 28km/h nga drejtimi Perëndimor duke krijuar në det dallgëzim prej 1-2 ballë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat