Hajduti shkon pas mesnate në spital i dëmtuar në krah, por nxjerr veten zbuluar

Shqipëria

Hajduti shkon pas mesnate në spital i dëmtuar në krah, por nxjerr veten zbuluar

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 10:13
Foto ilustrim

Një 22-vjeçar ka shkuar në ambulancën e spitalin e Elbasanit i dëmtuar në krah në orët e para të mëngjesit të së dielës.

I riu me iniciale D. K., banues  në  lagjen “Teqe” të Peqinit, ka pretenduar se është rrëzuar dhe është dëmtuar.

Por gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin e tij, blutë e Elbasanit gjetën një kapuç, një palë doreza, një matrapik dhe një varré hekuri, pajisje të cilat dyshohet se ky shtetas i përdorte për të kryer vjedhje.

“Më datë 26.06.2022, rreth orës 02:30, ka shkuar me ambulancë, në spitalin e Elbasanit, i dëmtuar në krah, shtetasi D. K., 22 vjeç, banues në lagjen “Teqe”, Peqin, i cili ka deklaruar se është dëmtuar në krah si pasojë e rrëzimit. Gjatë kontrollit që shërbimet e Policisë kanë ushtruar në automjetin e 22-vjeçarit, u gjetën një kapuç, një palë doreza, një matrapik dhe një varré hekuri, pajisje të cilat dyshohet se ky shtetas i përdorte për të kryer vjedhje”, informon policia.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, për përcaktimin e shkakut dhe se me çfarë është dëmtuar në krah 22-vjeçari.

Ndërsa i riu është transportuar për ndihmë mjekësore, në spitalin e Tiranës jashtë rrezikut për jetën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat