“1 komb, 1 pasaportë” - Spahiu: Ja si po gënjen Berishën

Shqipëria

“1 komb, 1 pasaportë” - Spahiu: Ja si po gënjen Berishën

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 08:17
Kreshnik Spahiu

Juristi i njohur Kreshnik Spahiu lidhur me deklaratat e fundit të ish-kryeministrit Berisha tha se ky i fundit po gënjen diasporën. Spahiu ka kujtuar momentin kur Berisha refuzoi projekt-ligjin:  “1 komb, 1 pasaportë”.

Postimi i Spahiut:

FAKTE: “Pse Berisha e gënjeu dje diasporën”

Dje Berisha i premtoi diasporës dhe Kosovës që nëse do bëhet për herë të 3 kryeministër do shpërndaj pasaportë shqiptare.

Në foto mund të shikoni dhjetra protesta te mia kuqezi, para kryeminististrisë kur Berisha refuzoi projekt-ligjin:

“1 komb, 1 pasaportë” duke e bërë Shqipërinë shtetin e vet?m në botë, që refuzon dhënien e shtetësisë për shkak të kombësisë.

Çdo shtet i jep pasaportë dhe shtetsi qytetarve prej gjakut dhe origjinës, të paktën një prind, nëna apo babi. Sali Berisha i mohoi 10 milion shqiptarve nga Kosova, Tetova, Shkupi, Struga, Ulqini, Presheva etj dhëniem e shtetsisë shqiptare.

Sali Berisha votoi kundër ligjit dhe sulmoi Protestat Kuqezi.

Zyrtarisht Berisha mblodhi parlamentin dhe votoi shkarkimin tim nga KLD me motivin: “Për prishje të mardhënieve me Greqinë dhe kundërshtim i censusit me baza etnike”

Shikoni foto dhe parrlullat: “1 komb, 1 pasaportë” pikërisht në dyert e Kryeministrit Berisha 2.

A besoni që Berisha 3 do jetë patriot i një kauze që tradhëtoi 32 vjet?

Image
Fotoja e postuar nga Spahiu
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat