Protesta e 7 Korrikut/ Deputeti i PD nxjerr mesazhin e mësueses nga Fieri: Po tentojnë të na mbajnë në punë ditën e enjte! Kanë marrë urdhër…

Shqipëria

Protesta e 7 Korrikut/ Deputeti i PD nxjerr mesazhin e mësueses nga Fieri: Po tentojnë të na mbajnë në punë ditën e enjte! Kanë marrë urdhër…

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 14:20
Foto ilustrim

Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi ka publikuar mesazhin e një mësuese nga qyteti i Fierit e cila shprehet se po tentojnë t’i mbajnë në punë në datë 7 Korrik në mënyrë që të mos marrin pjesë në protestë.

Boçi thekson se Rama e di mirë se çfarë domethënë protesta e 7 Korrikut pasi tmerri dhe paniku i saj janë të prekshëm.

Ai shkon se joshja ndaj qytetarëve nuk mjafton dhe për penguar pjesëmarrjen e tyre në protestë tashmë ka nisur me bllokime dhe kërcënime.

Statusi i Luçiano Boçit

Tmerri që vjen nga protesta

Rama e di mire se ç’domethënë protesta e 7 Korrikut.

Tmerri e paniku ndaj saj është i prekshëm.

Për ta penguar atë ai nuk përdor thjesht ndryshimin gënjeshtar ditor të çmimit të karburantit.

Ai e di që joshja nuk mjafton.

Ndaj është sulur me hordhinë e tij me bllokime e kërcënime.

Këtë po bën me mësuesit.

Megjithëse zyrtarisht ata janë me pushime urdhërohen nga drejtuesit të paraqiten me forcë në shkollë, kundër çdo ligji e kodi dhe sidomos të jenë prezent në datën 7 Korrik.

Lexoni mesazhin

Por e ka kot!

Mësuesit e qytetarët në datën 7 do jenë në bulevard.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat