Përhapet zjarri në Lezhë, pritet ndërhyrja e ushtrisë

Shqipëria

Përhapet zjarri në Lezhë, pritet ndërhyrja e ushtrisë

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 17:52
Foto ilustrim

Një zjarr ka përfshirë malin e Torovicës  në Lezhë duke djegur afërsisht 15 hektar pyje.

Zjarri po përhapet ne përmasa më të mëdha i ndihmuar edhe nga era, teksa gjatë ditës është punuar për shuarjen e tij me dy zjarrfikëse.

Policia e Shqipërisë po ndihmon gjithashtu në shuarjen e tij me mjete rrethanore kjo për shkak të terrenit të vështirë.

Zjarri  vijon që prej orëve të para të mëngjesit.

Në terren janë angazhuar forcat e zjarrfikësve të policisë dhe pritet të mbërrijnë edhe forcat e ushtrisë të cilët janë duke punuar ne terren për të fikur zjarrin.

Terreni i vështirë malor dhe era e fortë po favorizojnë vatrat e zjarrit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat