Konferenca e kryetarëve/ Propozohet shtyrja e Komisionit të Posaçëm të Reformës Territoriale

Shqipëria

Konferenca e kryetarëve/ Propozohet shtyrja e Komisionit të Posaçëm të Reformës Territoriale

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 15:55
Konferenca e kryetarëve

Deri në përfundim të kwtij sezoni politik, Kuvendi do të mblidhet edhe për 3 seanca të tjera, ku në të fundit, përkatësisht më 24 korrik, pritet të kryehet edhe betimi i Presidentit të ri të Republikës, Bajram Begaj.

Në mbledhjen e zhvilluar sot, Konferenca e Kryetarëve miratoi programin e punës së Kuvendit për periudhën 4 – 29 korrik 2022 dhe kalendarin e të punimeve të Kuvendit për periudhën 11 – 29 korrik 2022.

Mbledhja vendosi zhvillimin e seancave plenare më 14, 21 dhe 24 korrik 2022.

Gjithashtu u vendosi t’i propozohet seancës plenare shtyrjen e afatit të veprimtarisë së Komisionit të Posaçëm Parlamentar për Reformën Administrative-Territoriale në Republikën e Shqipërisë deri në 30 shtator 2022.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat