Parashikimi i motit për sot

Shqipëria

Parashikimi i motit për sot

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 07:31
Foto ilustrim

Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri të dendura.

Reshjet e shiut do të jenë të pranishme në orët e paradites fillimisht në jug të vendit e gradualisht në mesditë reshjet do të shtrihen edhe në pjesën tjetër të territorit.

Përgjatë relieveve malore reshjet do të marrin karakter shtrëngatash shoqëruar më shkarkesa elektrike.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi deri në 15m/s, e pasuar nga valëzim i forcës 2-3 ballë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat