LSI drejt fundosjes? Klosi paralajmëron lëvizjen që do bëjë Ilir Meta

Shqipëria

LSI drejt fundosjes? Klosi paralajmëron lëvizjen që do bëjë Ilir Meta

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 08:16
Fatos Klosi

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror ( SHISH) profesori Fatos Klosi ka folur lidhur me të ardhmen e LSI në sistemin politik.

Klosi tha se nuk besonte në fundin e LSI e se madje do i vinte keq nëse diçka e tillë do të ndodhte sepse sistemi do kthehej në dypartiak dhe mundësia për rotacion,ndërrim pushtetesh dhe stabilitet nuk do ekzistonte më.

“Baza e LSI është tkurrur shumë por unë nuk mendoj se LSI ka marrë fund. Është i shkathët Iliri. Në zgjedhjet e fundit ka goxha vota. Meta përfundoi me 4 deputetë për shkak të sistemit zgjedhor por ka 100 mijë vota. Varet si do sillet dhe sa i shkathët do tregohet deri në zgjedhjet e tjera. Unë kam qenë pjesë e LSI dhe nuk do më vinte mirë të shkrihej.

Sepse do përfundonim në sistemin me dy parti pastaj dhe do kthehej në një lojë pushteti. Jo vetëm një i tretë por do doja të ishte dhe ndonjë aktor politik më tepër sepse më shumë stabilitet ofron”, tha Klosi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat