PD: Rezervat e naftës e gazit, gënjeshtra e radhës e Ramës

Shqipëria

PD: Rezervat e naftës e gazit, gënjeshtra e radhës e Ramës

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 22:09
Selia e PD

Demokratët akuzojnë kryeministrin Rama se ashtu si tre vjet më parë gënjeu sërisht shqiptarët për rezervat e mëdha të naftës e gazit të zbuluara nga kompania Shell në Shpirag.

Sipas selisë blu kjo është një ngjarje e sajuar prej tij nga frika e protestës së 7 Korrikut dhe për të mbuluar skandalin e qeverisë për aferën e inceneratorëve.

Partia Demokratike duke e cilësuar kryeministrin vrasës serial të së vërtetës dhe mashtrues klasik thotë se i vetmi  zbulim në naftë është litri me 2.1 euro, që rrënon qytetarët dhe pasuron qeveritarët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat