Rrotullohet minibusi në Shkodër, shpëtojnë mrekullisht 20 pasagjerë

Shqipëria

Rrotullohet minibusi në Shkodër, shpëtojnë mrekullisht 20 pasagjerë

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 20:42
Foto ilustrim

Policia e Shkodrës bëri të ditur se një minibus që po transportonte 20 pasagjerë, është përfshirë sot pasdite në një aksident.

Aksidenti ndodhi në aksin rrugor Koplik-Vermosh, në vendin e quajtur “Rruga për Stare”. Minibusi është përmbysur në mes të rrugës.

Raportohet për dy pasagjerë të plagosur, të cilët janë transportuar me ambulancë drejt spitalit.

Fatmirësisht, pasagjerët e tjetër nuk kanë marrë dëmtime serioze.

Ata janë trajtuar në vendngjarje. Policia e Shtetit dhe grupi hetimor kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po hetojnë për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat