Shpallja ‘non-grata’ e Berishës nga SHBA dhe Britania, Kokalari del me deklaratën e papritur

Shqipëria

Shpallja ‘non-grata’ e Berishës nga SHBA dhe Britania, Kokalari del me deklaratën e papritur

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 08:24
Evi Kokalari

Aktivistja Evi Kokalari i ka dalë sërish në krah ish-kryeministrit Sali Berisha. Sipas saj shpallja non-grata e Berishës edhe nga Britania e ka bërë situatën më bajate.

Kokalari shkruan se gjithsesi lufta vazhdon.

Postimi i plotë:

E kuptoni tashti se sa kot ishte "non-grata" e Berishes?

Kushdo qe kishte pak logjike te analizonte situaten, e kuptonte se thelbi i ketij desinjimi nuk ishte nje "korrupsion" i mundshem i 10 vitete me pare. Thelbi ishte shkaterrimi i opozites ne favor te klauneve te George Soros. 'Korrupsioni" ishte alibija. Prandaj akoma presim prova, jo se ata qe i kerkuan ato se kane kuptuar qe prova s'ka. Ama fytyren e DASH-it te Bidenit, qe e kane armatosur per kundershtare sic kane bere me FBI dhe Departamentin e Drejtesise, e ekspozuan.

Kush kishte sy te shikonte dhe mendje te logjikonte, i doli Berishen ne krahe qe diten e pare. Te tjeret jane ata qe e lane Shqiperine ku eshte.

Tashti ajo letra e UK e beri situaten akoma me bajate, jo se nuk e kemi ditur se sa i implikuar eshte Soros me Tony Blair e disa te tjere ne UK....

Gjithsesi lufta vazhdon gjithandej !!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat