Ishin në kërkim për vjedhje, trafik droge e qeniesh njerëzore, arrestohen dy shqiptarët në kufirin me Greqinë

Shqipëria

Ishin në kërkim për vjedhje, trafik droge e qeniesh njerëzore, arrestohen dy shqiptarët në kufirin me Greqinë

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 11:38
Foto ilustrim

Dy persona të shpallur në kërkim janë arrestuar ditën e sotme në kufirin greko-shqiptar.

Një 34-vjeçar shqiptar është arrestuar në Follorinë pasi ishte në kërkim nga autoritetet greke për vjedhje në bashkëpunim dhe trafik droge.

Gjithashtu në këtë zonë është ndaluar dhe një 43-vjeçare ndaj së cilës, Prokuroria e Athinës kishte lëshuar një urdhër arresti.

Panorama.al mëson se ajo akuzohet për trafik të qenieve njerëzore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat