Mblidhet Komisioni i Ekonomisë, ja çfarë pritet të diskutohet

Shqipëria

Mblidhet Komisioni i Ekonomisë, ja çfarë pritet të diskutohet

Më: 20 shtator 2022 Në ora: 11:00
Komisioni i Ekonomisë

Mblidhet Komisioni i Ekonomisë ditën e sotme, ku kryetari nisi fjalën dhe prezantoi të pranishmit që do prezantojnë një projektligj.

Geraldina Prodani, sekretare përgjithshme në Ministrisë së Mbrojtjes teksa prezantoi projektligjin “Për aderimin e Republikës së Shqipërisë në konventën mbi organizatën ndërkombëtare për ndihmat detare në lundrim”, nënvizoi disa të mira që përfiton Shqipëria nga aderimi në këtë organizatë.

“Prezantoj projektligjin e Mistrisë së Brendshme “Për aderimin e Republikës së Shqipërisë në konventën mbi organizatën ndërkombëtare për ndihmat detare në lundrim”.

Ajo çka përmend pjesën më të rëndësishme në këtë proces, janë përfitimet e Shqipërisë që do të sjellë anëtarësimi në këtë organizatë. Zhvillimi i rritjes së sigurisë në hapësirën detare, mbrojtjen e kapaciteteve mbrojtëse.”, tha ajo.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat